AKUTNÍ BOLEST

Co je akutní bolest?

Náhlé strnutí svalů, které nás omezuje v pohybu.  Stažené svaly dráždí nervová zakončení, která nám způsobují úpornou a bodavou bolest. Strnulá pozice krční páteře, bolesti vystřelující do hlavy, ramen, rukou – není možný pohyb hlavou. Akutní ústřel v bederní oblasti se projevuje např. tahem přes hýždi do nohy, nepříjemným mravenčením, pálením, pocitem slabosti v dolních končetinách.

Co způsobuje akutní bolesti?

Dlouhodobé špatné držení těla, spojené s krátkou intenzivní činností. Akutní bolest také může způsobit poškozená meziobratlová ploténka, zánět sedacího nervu tzv. ischias nebo můžete slyšet od lékařů „lumbago“. Pokud nedodržíme klidový režim v akutní fázi a nezměníme zaběhlé stereotypy, můžeme v budoucnu očekávat poškození meziobratlového prostoru. Jak správně aktivovat svaly a změnit pohybové stereotypy, to je úkolem fyzioterapeuta.

Co dělat při akutní bolesti?

Doporučuji klidový režim, suché teplo na postiženou oblast, při nezlepšení navštívit lékaře. V akutní fázi uvolňuji okolí postižené oblasti, vysvětlím jakým způsobem najít úlevové pozice a odpočívat.

V žádném případě koupele v horké lázni a masáže.

Reagujte na vaši bolest včas

DOMLUVTE SI NÁVŠTĚVU V ORDINACI

Top